SILVER & METAL / Silver / Sugar bowl 12511212
nr 1251 1212
SUGAR BOWL
+ cream jug, silver, 1919. Invändigt förgyllda, monogram. Height: 11 cm, gross weight: ca 410g,
+ gräddkanna, silver, 1919. Invändigt förgyllda, monogram. Höjd: 11 cm, bruttovikt: ca 410g
1600
SEK 1400
Monday April 29 2019
at 19:12:39
29/4 18:51:24
- Thema-auction
Apr 29
Silver
Read more about Silver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver